Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çlirim Gjata zbulon prapaskenat, bën deklaratën e fortë për Donika Prelën

Postuar: 26/03/2019 - 20:27

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata shprehet se Donika Prela nuk hetohet. Sipas tij ajo e kaloi vettingun pasi nuk i hapi kryeministrit dosjen.
 
“Dhjetë shkelje ka Donika Prela, pse nuk hetohet? Bashkëshortit të Donika Prelës, i thonë “Jemi në Shqipëri nuk jemi në BE”. Kjo e kalon vetingun sepse ka bllokuar dy dosjet. Nuk i hap Ramës dosjen”, u shpreh Gjata në abcnews.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:24

Gjykata ka dhënë masën arrest me burg për të arrestuarin Florenc Çapja. Ky i fundit u arrestua pak ditë më parë në kuadër të një operacioni të FNSH dhe RENEA në Elbasan.

Çapja akuzohet për tentativë vrasje.

Postuar: 17/06/2019 - 10:53

Dy të moshuar kanë rënë pre e grabitjes në Pukë.

Postuar: 17/06/2019 - 10:47

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 17/06/2019 - 10:40

Sot përfundoi afati ligjor për verifikimin e plotësimit të kushteve nga kandidatet për Prokuror t

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax News, ku

Postuar: 17/06/2019 - 10:19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, njëri në Shkodër kryesis

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild&r