Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Çmendet’ moti! Shtatori me temperatura të larta, ja çfarë pritet

Postuar: 11/09/2019 - 16:17

Edhe pse nuk jemi më në stinën e nxehtë të verës dhe temperaturat kanë filluar të bien, mesa duket do kemi një vjeshtë-verë. Temperaturat e larta nuk kanë ikur me gushtin.

Sipas “Metoalb” pritet që për Mesdheun të vijën sinjalet e para për masat ajrore të nxehta nga Afrika.

Këto do të pasohen me temperatura të larta, që do të prekin kryesisht Francën dhe Italinë. Në këtë rreth nuk përjashtohet as Shqipëria, e cila ditët e para të muajit pati temperatura kryesisht të larta.

“Edhe pse jemi në stinën e vjeshtës vijnë sinjalet e para për Mesdheun dhe pjesërisht Europën qendrore ku sërish priten masa ajrore me origjinë Afrikane duke sjellë temperatura të larta: Kryesisht në Francë dhe Itali” – shkruan ‘Meteoalb’.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:27

Një njoftim për shkëndijë elektrike në bodrumin e Presidencës ka vënë në lëvizje forcat zjarrfikëse të kryeqytetit.Mësohet se Garda e Republikës ka kërkuar praninë e zjarrfikësve si masë paraprake, për të parandaluar

Postuar: 16/09/2019 - 22:05

 Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Postuar: 16/09/2019 - 21:17

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kuc.

Postuar: 16/09/2019 - 21:07

Një aksident i frikshëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e k

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej