Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Çmendet' opozita, nesër do të bllokojë 5 akse kryesore në vend (Ora+Detaje)

Postuar: 24/04/2019 - 19:46

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 orë. Protestat do të nisin në orën 18:00 të ditës së nesërme dhe do të bllokohen 5 akse kryesore, në 5 qarqe të vendit. Ndërkohë të rinjtë e FRPD-së do të protestojë  simbolikisht paradite para Kuvendit, aty ku do të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Vendet ku do të zhvillohen protestat pasdite: 
 
1- Elbasan (Rreth rrotullimit Bradashesh).
 
2- Durrës (Autostrada Plepa – Kavajë, përballë Shtëpisë së Pushimit të Ushtrisë). 
 
3- Milot (Karburanti në Autostradë). 
4- Fier (Rreth rrotullimi i Sheqit). 
 
5- Tiranë (Rreth rrotullimi Shqiponjës).
 
Deputetet qe do ndjekin bllokimin e rrugës në Tiranë do të jenë:1. Dhurata Cupi;
2. Astrit Veliaj 3. Fatbardha Kadiu 4. Genc Pollo 5. Valentina Duka 6. Klevis Balliu
7. Isuf Cela 8. Aldo Bumci 9. Izmira Ulqinaku 10. Lorenc Luka 11. Grida Duma 12. Albana Vokshi 13. Jorida Tabaku 14. Halim Kosova 15. Gent Strazimri 16. Agron Shehaj.
 
Ndërsa protesta e madhe e opozitës do të zhvillohet më 11 maj  dhe nis në orën 18:30 të pasdites. (lexo këtu)
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 17:37

Një raport i ri arrin në përfundimin se trafiqet ilegale që rrjedhin përmes porteve, qyteteve dhe pikave kufitare të Ballkanit Perëndimor mundësohen nga një ekonomi politike e krimit, e cila është e rrënjosur në vende

Postuar: 23/05/2019 - 17:23

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe Nënkryetari Denar Biba, pritën në

Postuar: 23/05/2019 - 17:07

Operacioni më i rëndësishëm anti-drogë i kryer nga Policia e Ravenës çoi në arrestimin e dy trafi

Postuar: 23/05/2019 - 16:15

Dy punonjësit e policisë dhe inspektori i policisë ndërtimore në Bashkinë në Shkodër të cilët u a

Postuar: 23/05/2019 - 14:34

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Postuar: 23/05/2019 - 14:28

Policia e Vlorës ka ndërhyrë në kohë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti.

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuz