Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Çmendet' shqiptari, kërcënon me thikë prindërit se do t’i vrasë

Postuar: 12/02/2019 - 15:28

Një 28-vjeçar shqiptar banues në Parma në Itali, në kushte të rënda psikologjike, ka kërcënuar për vdekje prindërit e tij. Në momentin që familja ishte duke drekuar, i riu çohet nga tavolina merr thikën.

Sipas mediave italiane, 28-vjeçari shqiptar, nën efektin e drogës dhe alkoolit, i ka drejtuar thikën prindërve të tij, duke i kërcënuar se do t’i vrasë. Edhe vëllai i tij, i cili mbërriti në shtëpi, nuk mundi dot ta qetësonte.

Prindërit e 28-vjeçarit kanë përfituar nga ky moment, për t’ja mbathur nga shtëpia, duke kërkuar edhe ndihmën e forcave të rendit. Karabinierët e Parmës erdhën menjëherë në vendngjarje dhe pas disa orësh, arritën ta bindnin që të dorëzohej.

Autoritetet italiane nuk kanë mundur ende që të zbulojnë motivin e acarimit të shqiptarit. Ndërkohë i riu do të përballet me akuzën e kërcënimit dhe dhunës në kushte shtëpiake.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 15:00

Prezenca e OSBE-së në Tiranë i bëjnë thirrje opozitës dhe protestuesve të vetëpërmbahen për nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private.

Postuar: 16/02/2019 - 14:46

Trupat diplomatike të vendosura në Shqipëri, kanë reaguar thuajse njëzëri pas dhunës që u shpërfa

Postuar: 16/02/2019 - 14:27

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar protestën e opozitës së bashkuar në Tiranë.

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë