Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çmimet e ‘kripura’, ja pse turistët braktisin Sarandën! Berisha publikon faturën

Postuar: 10/08/2018 - 11:59

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të radhës sa i takon turizmit në Jug të vendit. Referuar një denoncimi nga një qytetar, Berisha tregon se shkak për braktisjen e Sarandës nga turistët janë çmimet e ‘kripura’.

Sipas faturës që publikon denoncuesi, një shishe ujë në një bar në Butrint kushton 170 lekë.

Statusi:

“Ja pse turistet braktisin Sarandën!

Lexoni mesazhin dhe shikon faturen ku 0,5 l ujë shitet 850 leke! sb

“Miremengjes Dr Kjo foto eshte bere ne Butrint Sarande … 850 lek gjysem litre uije.. Vai me det per turizmin tone …… Keta bab zite e RAME Hoxhes.. po i largojne dhe kto pak turista qe po sjellim .. Te vizitojne shqio”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2018 - 17:09

Një informacion i marrë në rrugë operative se Klement Balili ndodhet në Shkodër, vuri në lëvizje forcat speciale të cilat u nisën nga Tirana drejt qytetit të veriut tre net më parë.

Postuar: 21/10/2018 - 17:01

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur Matin ditën e sotmë.

Postuar: 21/10/2018 - 16:52

Prokuroria e Sarandes ka mbyllur perfundimisht pas me shume se 21 vitesh dosjen e vrasjes se ish-

Postuar: 21/10/2018 - 16:43

Lidhur me skandalin e bërë publik në Greqi se mediat shqiptare financohen nga Athina zyrtare ka r

Postuar: 21/10/2018 - 16:30

Kanë kaluar kaq ditë nga zbulimi i laboratorit të përpunimit të drogave të forta në Brenogë të Ha

Postuar: 21/10/2018 - 16:14

Një i ri shqiptar raportohet se ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali.

Postuar: 21/10/2018 - 16:04

Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhu