Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çmontohet banda shqiptaro-afrikane e drogës në Itali, 8 persona në pranga, ja ku e kishte bazën rrjeti i dendur i trafikantëve

Postuar: 18/07/2019 - 14:23

Policia italiane ka arritur të shkatërrojë një rrjet të shpërndarjes së lëndëve të forta narkotike si kokaina dhe heroina.

Karabinierët në qytetin bregdetar të Riccione ekzekutuan 8 nga 9 urdhëra ndalimi për trafik droge. Hetimet nisën në shtator të vitit 2017 dhe përfunduan në shkurt 2018, shkruajnë mediat italiane. Një muaj më vonë, dy italianë u arrestuan teksa shkëmbenin drogën.

Rrjeti i dendur i trafikantëve të drogës kishte bazën logjistike në një shtëpi në fermë të braktisur në Santarcangelo. Lënda narkotike shitej e shpërndarë në baza të vogla.

Policia gjatë aksionit sekuestroi heroinë dhe kokainë. Ndër të arrestuarit, 2 janë shqiptarë dhe 6 tunizianë. Tre prej tyre janë në burg.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 17:10

Prokuroria Antimafia e Firences gjatë një operacioni kanë ndaluar 7 shqiptarë dhe 2 italianë. Të dy shtetasit italianët dyshohet se janë pjesë e grupit mafioz “Ndragheta”.

Postuar: 12/12/2019 - 16:56

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Vlorë ka bllokuar një sasi prej 2130 kilogram mish pule të impo

Postuar: 12/12/2019 - 16:45

Ditën e sotme kryeministri Rama së bashku më kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë vizit

Postuar: 12/12/2019 - 16:29

Kavaja u trondit sërish para pak ditësh, teksa një 60-vjeçar vrau një 29-vjeçar me çifte në një l

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Në një njoftim nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëhet me dije se temperaturat sa po vijnë e po

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Farkë, në shtëpinë e re të familjes së Sefer Poçit të prekur nga

Postuar: 12/12/2019 - 15:54

Edhe pse kaluan 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260