Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çmontohet rrjeti i trafikut të lëndëve narkotike, kush janë shqiptarët e arrestuar (Emrat)

Postuar: 19/07/2019 - 22:10

Dhjetëra agjentë policie ishin të përfshirë në operacionin, që çoi në arrestimin e 12  personave, pjesë e një rrjeti të trafikut të lëndëve narkotike.

Operacioni, i koduar "Tunnel", erdhi pas hetimeve të Antimafias së Mesinës, për grupit që shpërndante lëndën narkotike në lagjen e njohur të Mesinës, "Mangialupi".

Gjithashtu pjesëtarët e kësaj bande akuzohen edhe për armëmbajtje pa leje.

Grupi përbëhej nga shtetas shqiptarë dhe italianë.

Shqiptarët e arrestuar janë, Mizafer Binaj 40 vjeç, Ajet Çepaj 50 vjeç, Rito Meçaj57 vjeç dhe Ernard Hoxha 35 vjeç.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 17:46

Sizmologu i njohur grek, Eftimis Lekkas, në një intervistë për televizionin Klan ka pohuar se lëkundjet e njëpasnjëshme të tërmetit që po shënohen ditët e fundit në rajon, nuk përbëjnë arsye për shqetësim.

Postuar: 12/12/2019 - 17:39

Njoftohet se ditën e sotme, Prokurori i  Përgjithshëm Olsian Çela ka zhvilluar një takim me

Postuar: 12/12/2019 - 17:10

Prokuroria Antimafia e Firences gjatë një operacioni kanë ndaluar 7 shqiptarë dhe 2 italianë.

Postuar: 12/12/2019 - 16:56

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Vlorë ka bllokuar një sasi prej 2130 kilogram mish pule të impo

Postuar: 12/12/2019 - 16:45

Ditën e sotme kryeministri Rama së bashku më kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë vizit

Postuar: 12/12/2019 - 16:29

Kavaja u trondit sërish para pak ditësh, teksa një 60-vjeçar vrau një 29-vjeçar me çifte në një l