BREAKING NEWS

Tjetër humbje e rëndë në vend, Covid-19 i merr jetën parakohe muzikantit të njohur shqiptar, prej një muaj luftë me sëmundjen në Turqi, miku i tij jep lajmin e hidhur

Tjetër humbje e rëndë në vend, Covid-19 i merr jetën
x

Aktualitet

Covid-19 “hyn” edhe në këtë universitet të vendit, mbyllet rektorati, departamenti i Biologjisë dhe…

Covid-19 “hyn” edhe në këtë universitet të

Të infektuarit me covid-19 në radhët e stafit pedagogjik dhe të nxënësve vazhdon që të rriten rastet e reja.

Bëhet me dije se koronavirusi ka prekur edhe Universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë. Burimet bëjnë të ditur se pas konfirmimit të tre rasteve pozitive është mbyllur kati i parë dhe i dytë i këtij universiteti, si dhe godina e Rektoratit.

Po ashtu është mbyllur edhe departamenti i Biologjisë në këtë universitet.

Shkollat e larta ende nuk kanë nisur vitin akademik, por përsëri janë raportuar raste të infeksioneve.

Më të lexuarat