BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Aktualitet

COVID-19 iu mori jetën dy pedagogeve të Fakultetit të Ekonomisë, kolegia e tyre shpërthen në lot: Nuk e kam të lehtë të flas! (VIDEO)

COVID-19 iu mori jetën dy pedagogeve të Fakultetit të

Ditën e sotme u mbajt në godinën ‘Iliria’ një ceremoni për përkujtimin e dy pedagogeve të Fakultetit të Ekonomisë, Vjollca Karapici dhe Irena Bogdani, si dhe studentes Euxhena Jorgji, që humbën betejën me Covid-19, gjatë vitit të kaluar.

Një prej kolegeve të pedagogeve të ndjera është përlotur gjatë fjalës së saj, teksa tregon se si ato ja dedikuan jetën e tyre fakultetit dhe studentëve të Ekonomikut.

“Nuk e kam të lehtë të flas për koleget e mia prej një jete. Të dyja koleget nuk u shkëputën asnjëherë nga fakulteti, ja dedikuan jetën e tyre studentëve, punës shkencore dhe kërkimore, ishin të dyja shumë komunikuese dhe shumë të afta. Kanë lënë një emër shumë të mirë kudo që të shkosh dhe të flasësh për to. Janë të shumtë studentët që janë diplomuar nga duart e tyre dhe janë sot drejtues të institucioneve shtetërore”, tha ajo.

Edhe të pranishmit në këtë ceremoni përkujtimore nuk mundën të përmbanin lotët e tyre për humbjen e dy pedagogeve dhe bashkëmoshatares së tyre, që u ndanë nga jeta si pasojë e virusi vrastar.

Pas ceremonisë në oborrin e Fakultetit nga Hyrja e Re do të mbillen tri pemë ulliri në kujtim të tyre.