Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ç’po ndodh në ish-Bllok? Forcat e Policisë rrethojnë zonën, protesta për... (Pamjet)

Postuar: 08/11/2019 - 19:15

Këtë mbrëmje, një grup protestuesish me simbolet e komunitetit LGBTIQ+, janë mbledhur dhe po marshojnë në pjesën e ish-bllokut, të shoqëruar edhe nga forca policie.

Për shkak të marshimit protestues, disa patrulla policie kanë bllokuar edhe kalimin e makinave në këtë segment.

Ndërkohë duhet theksuar se kjo protestë është e para e llojit të vet në Shqipëri.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 13:29

Mjeti që drejtohej nga një femër, e cila kishte në makinë dhe djalin e saj është përplasur në aksin rrugor rrethrrotullimi i Çermës-Lushnje.

Fatmirësisht të dy personat, nënë e bir, nuk kanë pësuar lëndime.

Postuar: 22/11/2019 - 13:26

Pas denoncimit të Presidentit Ilir Meta se këshilltari i tij Tedi Blushi është kërcënuar e shanta

Postuar: 22/11/2019 - 13:16

4 fëmijë të shkollës 9-vjeçare në Golem janë helmuar nga një sprai boje, ndërkohë që kanë qenë du

Postuar: 22/11/2019 - 13:04

Falë një operacioni të strukturuar mes Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë mëngjesin e djeshëm u

Postuar: 22/11/2019 - 12:59

Momenti kur Tirana u shpall Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022 mbrëmë vonë në Amiens ka

Postuar: 22/11/2019 - 12:59

Forcat xhenier kanë mbërritur tek Sheshi Skënderbej me robot dhe bllokues valësh për të bërë të m