Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ç'po ndodh në Kakavijë? Emigrantët mbeten të bllokuar në doganën greke

Postuar: 15/05/2019 - 18:22

 Në pikën kufitare të Kakavijës, prej disa orësh është ndërprerë puna nga pala greke. Shkak për këtë mësohet të jetë bërë rënia e sistemit.

Udhëtarët, kryeshisht shtetas shqiptarë po presin më orë të gjata për të kaluar drejt Greqisë. Ndërkohë që për ta nuk ka ndonjë njoftim edhe për sa kohë do vijojë kjo situatë, pasi edhe në raste të mëparshme pala greke nuk i ka njoftuar udhëtarët për kohëzgjatjen e këtij problemi.

Ky është një rast i përsëritur, i vonesës së emigrantëve shqiptarë për të kaluar nga Shqipëria drejt Greqisë pasi shpesh herë në sportelet e palës greke shfaqen probleme të tilla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 23:24

Kreu i Kadastrës Artan Lame duke iu përgjigjur denoncimit të ish-deputetit të PD-së Klevis Balliu tha se legalizimet e paligjshme janë dhënë në kohën e qeverisë Berisha, në muajt e fundit të vitit 2013.

Postuar: 12/11/2019 - 23:01

Konstitucionalisti Sokola Haizaj tha se kandidatët e miratuar nga socialistët nuk kanë dhënë një

Postuar: 12/11/2019 - 22:48

Zv.ministri Artan Shkreli thotë se prishjet e objekteve në zonën e Astirit do të vazhdojnë pasi a

Postuar: 12/11/2019 - 22:24

Konstitucionalisti, Sokol Hazizaj tha se në kushtet që ndodhet sot Gjykata e Lartë nuk ekziston.

Postuar: 12/11/2019 - 22:12

Profesori Ervin Goci është dëshmitari okular nga protesta e Astrit, ku u plagosën dhe shoqëruan d

Postuar: 12/11/2019 - 21:20

Profesori, Ervin Goci  duke folur për aksionin e policisë dhe shoqërimin e tij në komisariat