Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ç’po ndodh tani te Astiri? IKMT del me njoftim zyrtar: Deri tani janë prishur 24 objekte, ndërsa sot numri do shkojë në...(VIDEO)

Postuar: 12/11/2019 - 15:23

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit e nisi punën mëngjesin e sotëm për prishjen e një sërë objektesh në zonën e “Astirit” mes dhunës dhe tensioneve, ku banorët janë përplasur me forcat e rendit dhe u plagosen 12 persona.

Prishjet e këtyre banesave po bëhen në kuadër të ndërtimit të Unazës së Madhe, Loti I.

Deri tani, mësohet se deri në këto momente janë prishur 24 objekte. IKMT lajmëron se në plan janë  për tu prishur 33 objekte sot.

“Të 33 objektet do të prishen sot. Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”. Deri në këto momente janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 një katëshe. Objektet e tjera janë ne proces dhe do te prishen të gjitha brenda ditës së sotme”.- shkruan IKMT.

IKMT sqaroi me heret se “janë 33 objekte që do të prishen, prej të cilave 21 janë shpronësuar, ndërsa të tjerat janë skualifikuar nga procesi i legalizimit”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 10:54

Në kuadër të operacionit të koduar “Informaliteti 2” nga seksioni për krimin ekonomik dhe financiar në bashkëpunim me Hetimin Tatimor,  Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas

Postuar: 07/12/2019 - 10:48

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat-Ure Vajgurore, në vendin e quajtur &ld

Postuar: 07/12/2019 - 10:31

Policia e Lezhës zbardh ngjarjen e ndodhur në fshatin Pllanë ku në oborrin e banesës së një shtet

Postuar: 07/12/2019 - 09:48

Vienna Insurance Group (VIG)është një kompani e cila ofron një gamë të

Postuar: 07/12/2019 - 09:44

Ditën e djeshme ish-kryeprokurorja Arta Marku i dorëzoi detyrën si Prokuror i Përgjithshëm ish-sh