BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Aktualitet

“Dako nuk u shpall fajtor sot”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Nuk ishte rastësi arrestimi i tij

“Dako nuk u shpall fajtor sot”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e

Juristi Kreshnik Spahiu tha se arrestimi i Vangjush Dakos nuk ishe një rastësi sepse ndodhi pas lirimit të Saimir Tahirit dhe deklaratave të Ambasadës Amerikane, dhe se ish-kryebashkiaku i Durrësit nuk është shpallur fajtor sot.

“Në drejtësi nuk ka rastësi, të gjithë kishin paralajmëruar që do kishte arrestime. Rastësia ndodhi 48 orë pasi u lirua Saimir Tahiri, 48 orë pas mesazhit të amasadës amerikane. Kemi të bëjmë me një vepër penale që është kryer në 2011. Unë përmenda disa rrethana të veçanta politike, sociale po edhe ligjore. Unë mendoj që nuk është rastësi. Nuk është rastësi që pas 13 akuzash nuk janë marrë masa të tjera, po ndodh pikërisht tani”, tha Saphiu.

“Kemi akuzën e shpërdorimit të detyrës. Duhet të kuptojmë që nuk është deklaruar fajtor Vangjushi, është vendosur një masë sigurimi është është masa më e rëndë arrest me burg.
Pas këtyre veprimeve vijnë edhe problemet”, shtoi juristi.

Më të lexuarat