Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin detaje të reja/ Çfarë zbuluan Forcat Speciale në Elbasan

Postuar: 18/11/2018 - 16:43

Policia ka zbardhur detaje të reja nga aksioni për arrestimin e Enver Çapjas dhe Naim Gjarrit, i kryer ditën e djeshme.

Blutë kanë bërë me dije, se gjatë kontrolleve në banesën e 38 vjeçarit, Gjarri, u gjet dhe u sekuestrua 1.5 kg lëndë plasëse, e lidhur me mekanizmin shpërthyes.

Ekspertët xhenierë kanë nisur menjëherë punën, pasi dyshohet se mina, e cila ishte e lidhur me një celular, do të përdorej në ndonjë atentat.

Objektivi i sulmit është ende i paidentifikuar, ndërkohë policia ka ngritur post blloqe në të gjithë qytetin.

Nga hetimet është zbuluar gjithashtu, se shtëpia e Gjarrit, përdorej si bazë municionesh. Brenda saj u gjetën gjithashtu dy armë zjarri pistoletë, municione të ndryshme luftarake dhe një sasi parash.

Gjatë këtij operacioni, përveç dy të arrestuarve, u shoqëruan edhe 8 persona të tjerë, të cilët pas marrjes në pyetje janë lënë të lirë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2019 - 09:14

Dy punonjës të aeroportit të Rinasit u ndaluan nga policia. Sipas një njoftimi zyrtar, dy punonjësit e ngarkim-shkarkimit të bagazheve dyshohen për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve.

Postuar: 20/05/2019 - 09:09

Një 33-vjeçar nga Saranda ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme.

Postuar: 20/05/2019 - 09:07

Një tjetër njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane në Tiranë për të gjithë aplikantët e Lota

Postuar: 20/05/2019 - 08:46

Në shtëpinë e ish-deputetes së LSI Erisa Xhixho ditën e djeshme ka pasur festë.

Postuar: 20/05/2019 - 08:44

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Elbasan-Labinot, po

Postuar: 20/05/2019 - 08:36

Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të

Postuar: 20/05/2019 - 07:52

43-vjeçari shqiptar Klodian Lekocaj, që prej vitit 2006 është në burg në shtetin fqinj, pasi fi