BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Aktualitet

Dalin pamjet e frikshme me dron, e pabesueshme sa metra ka fluturuar pas përplasjes me barrierën, eksperti rrugor shpjegon trajektorin e Audit A8: Goditi murin e nënkalimit dhe makinën tjetër

Dalin pamjet e frikshme me dron, e pabesueshme sa metra ka fluturuar pas

Eksperti rrugor, Mamir Hodo ka shpjeguar në studion e Panorama TV, trajektoren e mjetit tip Audi A8, i cili u aksidentua në rrethrrotullimin e Saukut.

Hodo tregoi se drejtuesi i mjetit Klevis Ruçaj po ecte me një shpejtësi tej normave të lejuara rreth 200-210 km/h në momentin e përplasjes me barrierën metalik.

Pas përplasjes me barrierën mbrojtëse, mjeti ka “fluturuar” për rreth 31 metra dhe ka goditur murin e nënkalimit si edhe një makinë tjetër ku udhëtonin 3 persona.

Ai u shpreh se 20-vjeçari nuk ka marrë asnjë lloj mase duke parë rrezikun që po i kanosej, pasi s’ka asnjë gjurmë frenimi nga ana e tij.

“Mjeti tip Audi A8 ka qarkulluar me shpejtësi tej normave të lejuara. Mendohet, sipas përllogaritjeve, se shpejtësia e tij ka qenë 200-210 km/h në momentin e përplasjes me barrierën metalik.

Pas përplasjes ka fluturuar rreth 31 metra dhe është përplasur me murin e nënkalimit. Aty ka goditur një mjet tip Hyundai duke plagosur edhe drejtuesin e mjetit dhe 2 pasagjerët në këtë makinë.

Me këtë shpejtësi që po udhëtonte mjeti dhe me këtë barrierë metalike të vendosur, mjeti do e kalonte siç edhe ndodhi.

Ai drejtues mjeti nuk ka marrë asnjë lloj mase duke parë rrezikun që po i kanosej. Nuk ka asnjë gjurmë frenimi, vetëm goditjen e barrierës mbrojtëse dhe më pas ngjarja e rëndë”, tha Mamir Hodo.