BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

Dalin pamjet nga spitali/ Me maskë oksigjeni, ish-deputeti socialist operohet në Itali, zbulohet gjendja shëndetësore

Dalin pamjet nga spitali/ Me maskë oksigjeni, ish-deputeti socialist

Ish-deputeti i Partisë Socialiste në qarkun e Lezhës i është nënshtruar një operacioni në Itali. Bashkëshortja e tij ka shpërndarë foton, duke falënderuar mjekët për punën që kanë bërë. Valentina më tej ka thënë që një doktor shqiptar ka marrë pjesë në operacion, me keqardhjen që në Shqipëri, mjekëve si jepet mundësia të zotërojnë punën e tyre.

“Finalmente! Një falënderim të veçantë për doktorin shqiptar që mori pjesë në operacionin e bashkëshortit tim këtu në Morciano di Romagna, por e them me keqardhje për vendin tim, si nuk u jepet mundësia dhe kushtet doktorëve që të zotërojnë punën e tyre në vendlindje. Janë aq të zotë mjekët tanë nëpër botë se u jepet mundësia të zotërojë punën dhe të vlerësohet. Se për mjekësi që ka ngelur, Shqiperia ia kalon Afrikës. Zot, ndihmoji shqiptarët, kudo që ndodhen!”.

Dalin pamjet nga spitali/ Me maskë oksigjeni, ish-deputeti socialist