BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x

Aktualitet

"Darka e fundit" që u kthye në tragjedi/ Zbardhet dinamika e aksidentit me dy viktima! Merret vendimi për autorin që ndodhet në spital

"Darka e fundit" që u kthye në tragjedi/ Zbardhet dinamika e

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti tragjik në Durrës-Tiranë në orët e para të mëngjesit të djeshëm. Si pasojë e aksidentit humbën tragjikisht jetën dy pasegjeret, Silva Gjergji nga Rubiku dhe 24-vjeçaria Roxhesa Klironomi, banuese në lagjen nr. 5 Durrës. Ndërkohë i plagosur rëndë ka mbetur drejtusesi i mjetit tip 'Ford KA' Arbër Tivari. 

Mësohet se kjo ka qenë dhe darka e fundit për dy të rejat. Të tre së bashku kishin ngrënë darkë në një nga lokalet e Durrësit e më pas rret orës 02:00 të mëngjesit ishin  nisur drejt Tiranës. Por ky udhëtim do pritej në mes nga aksidenti që la të vdekura dy të reja dhe plagosi rëndë Tivarin, ndaj të cilit është lëshuar dhe një urdhër arresti pasi rezultoi se ishte i pirë në momentin e përplasjes me barrierat metalike në anë të rrugës. 

Në lidhje me aksidentin Policia ka ngritur një grup të posaçëm hetimor për të zbardhur gjithë dinamikën e përplasjes fatale që përgjaku mëngjesin e djeshëm autostradën Durrës-Tiranë. Sipas Policisë nuk përjashtohet edhe mundësia që Tivari të ketë qenë i detyruar që të devijojë rrugën për ndonjë rrethanë që ende nuk dihet.

"Darka e fundit" që u kthye në tragjedi/ Zbardhet dinamika e

Më të lexuarat