BREAKING NEWS

Amerikanët të prerë për zgjedhjet, ultimatum Ramës, Bashës dhe KQZ të lënë jashtë listave personat “non grata” në SHBA dhe të inkriminuarit

Amerikanët të prerë për zgjedhjet, ultimatum Ramës,
x

Aktualitet

Darka luksoze e zyrtarëve shqiptarë në Dubai, Artan Hoxha publikon fotot dhe plas deklaratën e fortë: Sudja e shkretë u kalb në burg, por ‘kompetenti’...

Darka luksoze e zyrtarëve shqiptarë në Dubai, Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka dalë me një reagim ironik në lidhje me debatet se kush e  pagoi darkën e qeveritarëve shqiptarë në restorantin luksoz në Dubai. Për këtë Hoxha sjell një paralelizëm e firmën piramidale të Sudes.

“Me sa morem vesh, kush ishte “kompetenti” i Sudes, 25 vite me pare,

aq do ta marrim vesh, se kush ishte “kompetenti”, qe pagoi darken luksoze te restoranti i Nusretit, ne Dubai...

Me 16 nëntor 1996, një grua e komunitetit rom, Sudja(Maksude Kadena), gruaja qe themeloi firmen e pare piramidale shqiptare, zgjati kokën në nje dritare pallati, para të cilit prisnin mijëra njerëz, dhe me megafon ne dore

tha:

“Nuk kam më para.

Por askush te mos behet merak, se do shkoj te flas  me “Kompetentin”.

Sudja e shkrete, u kalb ne burg, por “kompetentin” nuk e tregoi kurrë”, shkruan Hoxha.

Darka luksoze e zyrtarëve shqiptarë në Dubai, Artan Hoxha

Më të lexuarat