BREAKING NEWS

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del
x

Aktualitet

DASH vlerëson me çmimin e lartë gazetarin e njohur shqiptar (EMRI)

DASH vlerëson me çmimin e lartë gazetarin e njohur shqiptar

Gazetari Lutfi Dervishi, autor i emisionit “Përballë” në RTSH u vlerësua nga Departamenti Amerikan i Shtetit me çmimin “Fytyra e shkëmbimit” të Programit të Vizitorit Ndërkombëtar Udhëheqës.

Çmimi ju dha nga Ndihmës sekretarja e Shtetit, Marie Royce dhe ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, në prani të një grupi të veçantë pjesëmarrësish të programit Ndërkombëtar të Lidershipit.

Ndarja e çmimeve bëhet në 80 vjetorin e këtij program të Departamentit të Shtetit, që ka pasur 225 mijë pjesëmarrës nga e gjithë bota.

Nisma #FytyrateShkëmbimit thekson 80 vitet e programit duke u ndalur tek 80 ish pjesmarrës të suksesshëm, jetët dhe punën e tyre dhe ndikimin që programi i shkëmbimit ka patur në komunitetet nëpër botë.

Shqipëria u përfaqësua nga Lutfi Dervishi, një nga ekspertët e medias në Shqipëri dhe një nga “Fytyra të shkëmbimit” të programit të Lidershipit.