Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Debati për heqjen e “Shqiponjës” te Dogana, reagon për herë të parë biznesmeni që e financoi

Postuar: 12/11/2018 - 21:03

“Shqiponja” e vendosur tek Doganat, në sheshin me të njëjtin emër, ishte dhuratë e diasporës shqiptare për 100-vjetorin e pavarsisë, konkretisht e biznesmenit të njohur shqiptar Lazim Destani.

Stafi i Destani është shprehur se ai preferon të mos bëhet pjesë e debateve që kanë nisur në Shqipëri mes palëve politike, duke mbajtur një pozicion neutral.

“Pas ndodhive te fundit lidhur me monumentin Shqiponje qe z.Destani i ka bere dhurate Tiranes  dhe gjithë kombit shqiptar, per Njeqind-Vjetorin e Pavaresise, preferojme te mbajme ane neutrale, sepse z.Destani paraqet figure qe bashkon njerez, ndaj edhe as ne kete rast nuk duam te deklarohemi ne nje menyre apo tjeter per te shkaktuar eventualisht edhe nje tjeter percarje mes cilave do subjekte”, thai ai për “Fax News”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 15:46

Dhjetra forca policie janë stacionuar pranë godinës së Kryeministrisë, teksa afati që kanë vendosur studentët është drejt përfundimit.

Postuar: 11/12/2018 - 15:41

Një ndër gazetat më të mëdha në Amerika, The Washington Post ka shkruar për protestën e studentëv

Postuar: 11/12/2018 - 15:29

Që prej 20 minutash qytetarët e Milotit dhe Kurbinit kanë bllokuar Rrugën e Kombit, ndërsa protes

Postuar: 11/12/2018 - 15:25

Ora 16:00 e ditës së sotme është afati i fundit që studentët i kanë lënë qeverisë për të plotësua

Postuar: 11/12/2018 - 15:21

 Autoritetet amerikane kanë vërtetuar zyrtarisht se një pjesë e dokumentave të kompanisë ame

Postuar: 11/12/2018 - 15:14

Mijëra studentë qëndrojnë që prej orëve të paradites në protestën përballë Ministrisë së Arsimit,