BREAKING NEWS

'Të bëhet pastrimi në kohë rekord', Rama i jep urdhrin e prerë ministres Xhaçka

'Të bëhet pastrimi në kohë rekord', Rama i jep
x

Aktualitet

Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar, aktori i njohur tregon prapaskenat: Kemi garanci që...

Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar, aktori i njohur tregon

Aktori i njohur, Neritan Liçaj ka shprehur qëndrimin e tij kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në studion e emisionit ‘Kjo Javë’, Liçaj foli thotë se tashëm edhe vetë kryeministri e ka pranuar se është në një betejë e cila e ka nxjerrë edhe atë, në kuptimin figurativ të fjalës, lakuriq.

 “Situata është shumë e mirë, ne kemi shpresë shumë të fortë tani se Teatri do të shpëtojë. Sepse ka shumë ngjarje që ndodhin aty, të vogla për ditë, lëvizje nën rrogoz nga ana e qeverisë të cilat nuk përditësohen në media, por nuk është asnjëherë qetë aty, që të thuash u mbyll ky muhabet, por ama kemi garanci që kemi mbështetjen totale të opinionit shqiptar sepse e kuptoi se aty nuk bëhej fjalë për një teatër të ri aty bëhej fjalë vetëm për vjedhje të pronës publike, për shkatërrim të dinjitetit të artistëve dhe edhe opinioni ndërkombëtar është ndërgjegjësuar dhe është në krahun tonë“, deklaroi aktori Liçaj.

Më të lexuarat