BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Aktualitet

Degradon protesta në Shkup/ Maqedonasit përplasen ashpër me shqiptarët, qëllohet me armë. Zbardhen zhvillimet e fundit

Degradon protesta në Shkup/ Maqedonasit përplasen ashpër me

Protestat e opozitës për kundërshtimin e propozimit francez kanë çuar në një përplasje mes një grupi shqiptarësh dhe maqedonasve të partisë VMRO.

Një person është arrestuar pasi qëlloi me armë zjarri në Çarshinë e Vjetër në Shkup pranë sheshit ‘Skënderbeu’ pas një përplasjeje mes një grupi shqiptarësh dhe protestuesve maqedonas të cilët kundërshtojnë të ashtuquajturin propozim francez.

Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi me iniciale E.J., 40 vjeç i cili dyshohet të jetë me nënshtetësi shqiptare.

Partia shqiptare BDI e ka quajtur incidentin mes shqiptarëve dhe maqedonasve si të inskenuar nga VMRO-DPMNE.

Përmes një komunikate BDI thotë se i dënon incidentet në protestat antievropiane të nxitura nga elementët pro-rusë në Maqedoninë e Veriut, përfshirë incidentin e inskenuar në sheshin Skënderbeu në Shkup.

Prej të paktën 5 ditësh opozita maqedonase ka mbushur sheshet e Shkupit për të kundërshtuar miratimin e propozimit të Parisit përmes të cilit do të hiqej vetoja bullgare dhe do t’i hapte Maqedonisë së Veriut rrugën e integrimit evropian dhe rrjedhimisht edhe Shqipërisë.

Opozita maqedonase pretendon se shteti do të humbte identitetin për shkak të pranimit të propozimit francez, të cilin qeveria e hedh poshtë.