BREAKING NEWS

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e selisë, arrestohet autori që gjuajti në takimin e PD-së, zbardhet shkaku që situata degradoi në nxjerrjen e armëve

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e
x
BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x

Aktualitet

Dehën dhe përdhunuan në makinë vajzën e re, arrestohet dy shqiptarët në Itali

Dehën dhe përdhunuan në makinë vajzën e re, arrestohet

Në orët e para të mëngjesit të së shtunës së 19 nëntorit të kaluar, Policia e Shtetit të Sienës ka kryer dy masa kufizuese, për krime të dhunës seksuale në grup ndaj dy shtetasve shqiptarë, S.M 22 vjeç dhe H.O 32 vjeç.

Sipas mediave italiane, pas arrestimit, dy shqiptarët u dërguan në burgun Santo Spirito në Siena, në pritje të arrestit shtëpiak në shtëpitë e tyre, me aplikimin e byzylykut elektronik.

Çështja e dy masave është rezultat i rindërtimit të përpiktë të fakteve që u zhvillua nëpërmjet shikimit të kujdesshëm të mbi njëqind orësh filmime të marra nga qarqet e ndryshme të vëzhgimit me video në zonën në fjalë. Aktivitetet, të cilat angazhuan për disa ditë e natë burra e gra të komisariatit të Poggibonsit, bënë të mundur identifikimin e dy të dyshuarve dhe rindërtimin e fakteve.

Nga hetimet e kryera rezultoi se, pas një nate të kaluar në një klub të njohur në Valdelsa, mes konsumimit të drogës dhe alkoolit, disa muaj më parë, duke përfituar nga gjendjen e saj të dehur, vajza e re dyshohet se ka pësuar dhunë seksuale brenda në makinë, e parkuar jo shumë larg hyrjes së klubit. Vajza, pas dhunës së pësuar, është shoqëruar nga vetë përdhunuesit pranë shtëpisë së saj dhe është lënë aty në kushte jo të mira psikofizike.

Pas denoncimit të vajzës në komisariat, kanë nisur hetimet, të koordinuara nga Prokurori Publik në Gjykatën e Sienës, të cilat kanë çuar në identifikimin e dy të dyshuarve.

Oficerët e policisë së Komisionerit të Sigurisë Publike të Poggibonsi, të ndihmuar nga kolegët e SOSC, Policia Postare, Skuadra Lëvizëse e Shtabit të Policisë së Sienës dhe Njësitë Dog të Firences, kontrolluan shtëpitë e të dyve, duke kërkuar telefona, rroba të veshura gjatë natës, fakte dhe droga të mundshme. I paçmuar ka qenë kontributi i qenit të policisë Eviva, i cili gjatë operacioneve ka bërë të mundur gjetjen e sasive edhe të vogla të lëndës narkotike në shtëpinë e njërit prej dy të dyshuarve.

Më të lexuarat