BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

Deklarata ‘bombë’ e gazetarit të njohur: Te “Metamorfoza” ka emra ministrash dhe deputetësh aktual

Deklarata ‘bombë’ e gazetarit të njohur: Te

Gazetari Basir Çollaku ishte këtë të martë në një emision televiziv ku folur për dosjen metamorfoza. Ai tha se në dosjen “Metamorfoza” ka emra deputetësh dhe ministrash të përfshirë të cilët sipas tij kanë bashkëpunuar me njerëzit e krimit të organizuar të trafikimit të lëndëve narkotike.

Ai tha se SPAK duhet të hetojë lidhjet e njerëzve të pushtetit me ata të drogës, pasi sipas tij, paratë e pastruara të këtyre të fundit,” nuk dalin nga lavatriçja”, por kryesisht nga ndërtime e investime të tjera për të cilët duhet një bashkëpunim me njerëzit e pushtetshëm.

Metamorfoza nuk na ka premtuar gjë. Ky lloj hulumtimi i prokurorisë ka nga 2016-2021, lka gati 6 vite. Aty ka emra deputetësh, ministrash. Aty ka emra ministrash aktual, deputetësh aktual, ka emra gjyqtarësh të të gjitha niveleve, nga gjykata kushtetuese, KPGJ, KPL, KPA, ka emra plot aty.

Kjo nuk zhduket, por këta njerëz me kë komunikojnë? Merrni ata burrat dhe gratë e heroinës dhe kokainës, ku ikin paratë e tyre? Ku bëhet pastrimi i parave, në lavatriçe apo në lanë. Shkon në ndërtime, në investime resortesh, investitor strategjikë e të tjera. Po ka një gjë nga SPAK që nuk e kuptoj. Ata kanë dijeni për gjyqtarë , prokurorë që janë pjesë e këtij investigimi. Atyre do u shkojnë dosjet më vonë, por si do i dënojnë ata kolegët e tyre?”-tha gazetari.