BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Deklarata e bujshme e Artan Hoxhës, reagon sekretari i OMONIA-s dhe i bën pyetjen e papritur gazetarit

Deklarata e bujshme e Artan Hoxhës, reagon sekretari i OMONIA-s dhe i

Artan Hoxha bëri një deklaratë të bujshme një javë më parë në emisionin "Të Paekspozuarit", duke deklaruar se Fredi Beleri, kryebashkiak i zgjedhur në Himarë, dikur ka djegur flamurin shqiptar. 

Gjatë një debati në TPZ, Hoxha u pyet nga sekretari i OMONIA, Marin Suli, nëse disponon prova për këtë. Gazetari deklaroi se Beleri është dënuar nga gjykata, ndërkohë që edhe GJEDNJ në Strasburg nuk e ka hedhur poshtë vendimet e gjykatës shqiptare. 

Pjesë nga debati në studio: 

Artan Hoxha: Zoti Beleri u largua dhe nuk u paraqit. U shpall në kërkim dhe nuk u ekstradua, derisa dënimi u parashtrua.

Marin Suli: Ma trego pak, ke ndonjë foto? Ke ndonjë foto të djegies së flamurit?

Artan Hoxha: I kam edhe ato pa merak.

Klodiana Lala: Ka vendim gjyqësor për këtë. E pranoni këtë vetë, që ka kaluar dhjetë vjet dhe u parashkrua? 

Marin Suli: Mos u shqetëso kot.

Artan Hoxha: Për vendimin e vitit 2003, edhe ai vendim u paragjykua dhe u quajt si vendim i dhënë nën presion. Çështja shkoi në Strasburg dhe në 2015, kur ishte kandidat zoti Beleri, ai kërkoi, që gjykimi ishte i padrejtë, pafajësi dhe dëmshpërblim. Gjykata e Strasburgut e quajti të drejtë vendimin e gjykatave shqiptare.

Marin Suli: Më jep pra një provë që ka djegur flamurin.

Artan Hoxha: E ke në gjykatë, ka mbaruar punë me këtë çështje.

Marin Suli: Nuk ka foto dhe video dhe nuk ka patur djegie flamuri.

Artan Hoxha: Unë që kam qenë aty nuk e paskam parë. Kush i ka nxjerrë fotot dhe videot atje? Sa të thashë që Strasburgu e ka nxjerrë vendimin e gjykatës shqiptare të drejtë.