BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Aktualitet

Deklarata e bujshme Laert Vasili: Le të zemërohen. Shqiptarët dhe grekët janë i njëjti popull! 

Deklarata e bujshme Laert Vasili: Le të zemërohen. Shqiptarët dhe

Aktori Laert Vasili ka bërë një deklaratë të fortë. Gjatë bisedës në një emison tek ora neës ai është shprehur se grekët dhe shqiptarët janë i njëjti popull. Sipas tij dy popujt kanë ardhur nga i njëjti trung, që janë pellazgët.

Ai u shpreh:

Grekët dhe shqiptarët janë i njëjti popull që kanë ardhur nga i njëjti trung që janë pellazgët. Në rrethinat e Athinës arvanitasit flasin shqip, sidomos pleqtë. Greqia ka pasur kryeministra arvanitas. Ata që zemërohen nga kjo deklarata le të zemërohen, por duhet lexuar historia. Është ngritur një urrejtje vëlla vrasëse nga qarqe të caktuara. Këta popuj kanë dhënë jetën për një truall të përbashkët dhe ka pasur përpjekje për një konfederatë ballkanike me Shqipërisë dhe Greqisë.

 

Më të lexuarat