BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x

Aktualitet

Deklarata e fortë e Robert Papës: Është e turpshme kjo që ka ndodhur

Deklarata e fortë e Robert Papës: Është e turpshme kjo

Analisti Robert Papa deklaroi se teksa në Shqipëri, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama për shkak të çështjes”McGonigal”, në SHBA kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së.

Në një intervistë për Euronews Albania, Papa u shpreh se ky skandal, është i turpshëm për një vend si Shtetet e Bashkuara.

“Duket e habitshme në Shqipëri kur kërkohet dorëheqja e Ramës, ndërkohë që këtu kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së. FBI është një institucion, nga shtyllat e demokracisë amerikane, janë heronj, njerëzme intelekt, me rezultate të shkëlqyera nëpër shkolla, dy apo tre molla të kalbura nuk e hijëzojnë dot forcën e FBI-së.

Natyrisht, është e turpshme për një vend si Amerika, kjo që ka ndodhur. Për ne si shqiptarë, unë dhe si shqiptaro-amerikan, ajo që më shqetëson është kjo, krijohet një treshe; Sigurimi i Shtetit, bashkëpunëtori shqiptar, kryeministri shqiptar dhe favorizimi për rusët”, theksoi ai.