BREAKING NEWS

Nobelisti rrëzon skemat e OBSH: Izolimi nuk ka asnjë vlerë për parandalimin e koronavirusit, ka shkaktuar më shumë të vdekur

Nobelisti rrëzon skemat e OBSH: Izolimi nuk ka asnjë vlerë
x

Aktualitet

Deklarata e papritur e Bujar Asqeriut: Më quajtën agjent serb e grek që do destabilizimin e Shqipërisë, më kërcënuan...

Deklarata e papritur e Bujar Asqeriut: Më quajtën agjent serb e grek

Bujar Asqeriu ka hezituar të flasë në lidhje me teatrin kombëtar, sepse kishte marrë kërcënime të ndryshme përmes rrjeteve sociale.

Ai tha në një intervistë për ‘Kjo Javë’ seështë quajtur agjent serb e grek që do destabilizimin e Shqipërisë, dhe kësisoj vendosi të qendrojë në hije.

"Një sulm i paparë fyerjesh talljesh, nga më të paimagjinueshëm. Më kanë quajtur agjent serb dhe grek qe do destabilizimin e Shqipërisë. Më thoshin boll boll se s'do të dëgjojmë vetëm ty dhe për teatrin. Shqipria nuk ka problem teatrin, ka lloj lloj problemesh. Ndërkohë unë e kuptova që shqipëria ka dhe probleme të tjera jetike. Naftëtarët nuk kanë marrë pagat. Banorët e astirit nuk kanë zgjidhur problemin e shtëpive. Brenda thënieve në rrjete sociale, ishin dhe kërcënimet. Edhe sot e kësaj dite s'kam mendim ndryshe ndaj kolegëve, çdokush ka mendim të vetin".

Më të lexuarat