Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deklaratat e presidentes kroate në Tiranë nervozojnë Vuçiçin: Nuk frikësohem aspak!

Postuar: 21/07/2018 - 10:55

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar i nervozuar sa i përket deklaratave të bëra në Tiranë nga presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila foli për marrëdhënie vëllazërore midis kroatëve dhe shqiptarëve.

“Nuk ndihem aspak i frikësuar. Serbia nuk kërkon vëllezër, por miq”, është shprehur Vuçiç.

Presidenti serb ka shtuar: “Nuk më intereson sa shqiptarë kanë humbur jetën për Kroacinë. Nëse dikush mendon se unë jam frikësuar, i them se kjo nuk më tremb aspak.”

Gjatë fjalës që mbajti në Kuvendin e Shqipërisë, presidentja Kitaroviç foli për mijëra shqiptarë që janë sakrifikuar në luftën kundër Serbisë dhe shprehu gatishmërinë për të çuar marrëdhëniet midis dy shteteve në nivel të partneritetit strategjik.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 11:35

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj mësuesit Myzo Dida, 63-vjeç i cili ka abuzuar seksualisht me një vajzë të klasës së pestë në një shkollë të Tepelenës.

Postuar: 19/02/2019 - 11:34

Të shtunën para Kryeministrisë protesta e opozitës degradoi në dhunë fizike dhe përplasje.

Postuar: 19/02/2019 - 11:26

Pas pamjeve të publikuara në emisionin investigativ “Fiks Fare” ku mjeku Çaush Zogu s

Postuar: 19/02/2019 - 11:15

Policia e Tiranës ka shoqëruar në Komisariatin numër 6 një nga protestuesit tek Unaza e Re, pasi

Postuar: 19/02/2019 - 11:08

Të paktën 4 persona kanë rënë në prangat  e  Policisë së Shtetit për armëmbajtje pa lej

Postuar: 19/02/2019 - 10:33

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin e pakthyeshëm për Irma Balliun, prokurore e

Postuar: 19/02/2019 - 10:18

Është tensionuar situata në Lezhë, teksa qytetarë dhe mbështetës të PD kanë bllokuar rrugën dhe t