BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Aktualitet

Del një tjetër SKANDAL/ Zbardhet dëshmia tronditëse e shkencëtarëve në Wuhan: E dinim se virusi ishte vrasës, por u detyruam të...

Del një tjetër SKANDAL/ Zbardhet dëshmia tronditëse e

Një tjetër skandal lidhur me koronavirusin është bërë publik nga Daily Mail. Mjekët kinezë në Wuhan, aty ku është shfaqur për herë të parë virusi janë filmuar fshehurazi teksa pranojnë se e dinin se sa i rrezikshëm ishte COVID-19 por atyre iu ishte thënë që të gënjenin për këtë gjë.

Sipas Daily Mail, mjekët thanë se ishin në dijeni për vdekjet nga virusi që në dhjetor 2019, por vetëm në mes të janarit, Kina informoi OBSH-në për viktimën e parë.

Mjekët e dinin se virusi përhapej mes njerëzve, por spitaleve iu ishte thënë që të mos tregonin të vërtetën.

Këto dëshmi tronditëse do të transmetohen sonte në dokumentarin e rrjetit të njohur televiziv britanik, ITV. Dokumentari “Shpërthimi: virusi që tronditi botën” dhe vjen në kohën kur po shtohet presioni mbi Kinën për të treguar të vërtetën e origjinës së virusit dhe në vedn gjenden 13 ekspertë të OBSH, të cilët për javët në vijim do të hetojnë si është transmetuar virusi nga kafshët tek njerëzit.

Më të lexuarat