BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Aktualitet

Dënimi i Hasanpapajt/ Prokuroria e Elbasanit kërkon 22 vite burg për atentatorin e Çapjas dhe Muçës

Dënimi i Hasanpapajt/ Prokuroria e Elbasanit kërkon 22 vite burg

Prokuroria e Elbasanit ka apeluar vendimin për Shkëlzen Hasanpapajn, atentatorin ndaj Florenc Çapjas, duke kërkuar 22 vjet dënim për të.

Hasanpapaj u arrestua në Holandë nga ku edhe u ekstradua për në Shqipëri. Ai nuk e pranoi akuzën e prokurorisë së Elbasanit, por organi i akuzës pretendoi se është një analizë ‘ADN-je’ që ka provuar se në vendngjarje ka qenë Hasanpapaj si atentator.

Ai u dënua 10 vjet nga Gjykata e Elbasanit për për armë pa leje dhe tentativë vrasje, por prokuroria tashmë kërkon 22 vjet për të. Shkëlzen Hasanpapaj u shpall fajtor për atentatin ndaj ndaj Florenc Capjas dhe Bledar Muçës.

 

Më të lexuarat