Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dënohen me burg 9 zyrtarët e Hipotekës (Emrat)

Postuar: 16/05/2019 - 17:58

Gjykata e Kavajës ka dënuar me 18 vite burg 9 zyrtarë të Hipotekës Kavajë, të akuzuar për tjetërsim pronash në zonën pranë plazhit të Spillesë.
 
Ish-kreu i ZVRPP Kavajë, Seit Cikalleshi u dënua me 2.8 vjet burg, juristi në ZVRPP Andi Gjeçi me 2.4 vite, Asim Arkaxhiu me 2 vjet, Aldo Kila me 1.8 vite, Ilir Kaja me 3 vjet, ish-kryetari i Komisionit të Ndarjes së Tokave Agron Xhelezi, Dritan Kazazi dhe Nezir Leçini me 2 vjet, ndërsa Aida Gjoci, 8 muaj burgim konvertuar në 120 orë punë të detyruar.
 
Gjykata urdhëroi që 5 parcelat e tokës të kalojnë në pronësi të Shtetit, ndërsa pas hetimeve rezultoi se ish-zyrtarët janë përgjegjës për tjetërsimin e pronave.
 
Por, nga një vendim i muajit prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, i jepet zyrtarëve e drejta për uljen në 1/3 të dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga Policia Shqiptare. Efektivët e misionit Frontex në vendin tonë, të cilët do të bëjnë edhe kontrollin e makinave.

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së

Postuar: 26/05/2019 - 15:08

Ambasada amerikane ka publikuar ditën e sotme një njoftim për të gjithë shqiptarët që kanë fitu