Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Dënohet me 4.6 vite burg", reagon Dritan Zagani dhe bën paralajmërimin e fortë: Punë e ndritur, së shpejti...

Postuar: 20/11/2018 - 12:07

Ditën e sotme në mediat online qarkulloi lajmi ku theksohet se ish-oficeri i sektorit të antidrogës, Dritan Zagani është dënuar me burg nga Gjykata e Fierit. Sipas “shqiptarja.com” Zagani është dënuar në mungesë me 4.6 vite burg për akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Moskallëzimit të krimit”.

Menjëherë pas këtij lajm i ka ardhur reagimi i Zaganit, i cili e cilëson këtë si një lajm të stisur  nga drejtori i gazetës Carlo Bollino. Ai fillimisht e hedh poshtë lajmin se është dënuar, ndërsa thekson se së shpejti do të zbardhen fakte të reja mbi atë që ai e quan ‘farsa e fundit’.

 “Faleminderit shegertit të Rilindjes Carlo Bolino, sepse fale punës se ndritur që ai bën,si dhe shegertëve të tij u zgjova me një lajm që se kisha akoma as nga avokati im…së shpejti me zbardhjen e fakteve mbi farsën e fundit…!

P.s…falënderoj dhe Naqen për përfundimin e shkallës së parë më në fund…!”, shkruan Zagani.

Ndërkohë, në shkrimin e “Shqiptarja.com” theksohet po ashtu se “i gjithë procesi gjyqësor kundër Zaganit është zhvilluar në mungesë të tij, dhe akuzat për të cilat ai është dënuar kanë të bëjnë për bashkëpunim pa autorizim me një oficer të Guardia Di Financia, të cilit u jepte informacion, përkundrejt pagesave në euro”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i cili humbi jetën gjatë një aksidenti të ndodhur në Rumani.

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t