Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Denoncimi i PD-së, Prokuroria e Përgjithshme nis verifikimet për kryebashkiakun Mark Babani

Postuar: 11/09/2019 - 11:46

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Babani në bazë të ligjit për dekriminalizimin.

Drejtoria e dekriminalizimit pritet të njoftojë kryebashkiakun për të ofruar shenjat e gishtërinjve, por edhe të nisë hetim mbi të shkuarën e tij dhe dokumentet e identifikimit që ka përdorur gjatë kohës që PD pretendon se ka qenë i arrestuar në Itali dhe më pas i dënuar në Maqedoni.
 
Ky është rasti i tretë që pas denoncimeve të demokratëve, Prokuroria iu drejtohet autoriteteve të huaja për t’u informuar mbi aktivitetin jashtë vendit të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga vota e 30 qershorit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2019 - 00:25

Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi.

Postuar: 23/09/2019 - 00:19

Nga ora 22.08 ku u regjistruan lëkundje tërmeti në zonën e Vorës janë shënuar dhe tre lëkundje të

Postuar: 22/09/2019 - 23:30

Lajmi për një tërmet tjetër duket se ka ngjallur panik te qytetarët të cilët kanë vërshuar nëpër

Postuar: 22/09/2019 - 23:25

 Ministria e Mbrojtjes ka sqaruar qytetarët se asnjë tërmet nuk mund të parashikohet,&n

Postuar: 22/09/2019 - 23:21

 Flet eksperti i sizmiologjisë Rrapo Ormeni pas lajmit të rremë që përhapën disa media të pa

Postuar: 22/09/2019 - 23:00

 Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të c

Postuar: 22/09/2019 - 22:34

Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë.