Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Denoncoi grupin e fajdexhinjve ku ishin pjesë edhe dy djemtë e tij, shoqërohet në polici ish-prefekti i Shkodrës (EMRI)

Postuar: 14/03/2019 - 17:40

 Ish-prefekti i qarkut Shkodër, Pulin Radovani është shoqëruar në Komisariatin e Policisë së këtij qyteti për të dhënë dëshminë e tij pasi dyshohet se dy djemtë e tij kanë marrë para me fajde nga ky grup që kishte ngritur një sistem të tërë.

Paulin Radovani mendohet se është personi që ka denoncuar këtë grup i përbërë nga 12 persona që jepnin para me interes deri në 23% në javë dhe në rastet kur klientët nuk kthenin paratë u merrnin pronat dhe i regjstronin në emrin e tyre.

Mendohet se ish-prefekti ka denoncuar veprimtarinë e këtij  grupi pjesë e të cilit janë edhe dy djemtë e tij, që kishin marrë para me fajde njëri prej të cilëve, Elton Radovani është edhe këshilltar në Bashkinë e Shkodrës.

Mësohen se djemtë e tij kanë ikur prej disa muajsh jashtë vendit ndërkohë q ëish-prefekti është shoqëruar për tu marrë në pyetje, dhe sipas burimeve të Fax NeWs ai sapo ka dalë nga ambjentet e Komisariatit të Policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 13:21

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka sqaruar personat që kanë aplikuar për vizë se çfarë duhet të kenë me vete në intervistë

Postuar: 21/03/2019 - 12:34

Ndërsa policia iu ka bërë thirrje të vazhdueshme me megafon për të ruajtur qetësinë në protestë e

Postuar: 21/03/2019 - 12:31

Protesta e sotme është shoqëruar me përplasje të shumta, ku militantët opozitarë kanë tentuar dis

Postuar: 21/03/2019 - 12:30

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur këtë mesditë në Gjykatën për Krime të Rënd

Postuar: 21/03/2019 - 12:15

Dalin fotot pas vrasjes së Jurgen Kurtit tre ditë më parë në kryeqytet.

Postuar: 21/03/2019 - 12:13

Një nga protestuesit të cilët kanë tentuar të çajnë me forcë kordonin e policisë ka pësuar frak

Postuar: 21/03/2019 - 12:06

Ndërsa mbante fjalën e saj kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi protestuesit kanë mundur të çajnë