Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Denoncoi skandalin e CEZ, juristi i njohur nxjerr prapaskenat e rënda: Ja se si po më bën presion Berisha që të hesht

Postuar: 25/03/2019 - 13:40

Romeo Kara, juristi që denoncoi fakte për skandalin e privatizimit të OSSH tek CEZ shprehet se ish-kryeministri Berisha dhe familjarët e tij po i bëjnë presion duke e paditur në gjykatë që ai të mbylli gojën dhe të tërhiqet nga tre kallëzimet që ka bërë për ish-kryeministrin. Sipas tij, palë në këtë është edhe prokurori Agron Gjana, i cili mungoi sot në gjyqin për shpifje që Shkëlzen Berisha ka hapur ndaj juristit.

"Nuk mund të rrimë kaq pasiv në një gjyq politik, ku mohohet e drejta e fjalës, dhe që ka për qëllim që të pengojë proceset ndaj korrupsionit galopant të Berishës dhe Metës. Kam bërë tre kallëzimeve. Do të kërkoj që të përjashtohet prokurori i çështjes, që mungoi sot. Për çudi është i njëjti prokuror për tre gjyqe, në dy prej të cilëve unë jam dënuar", tha Romeo Kara.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 23:45

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj është një ndër kandidatet për tu bërë pjesë e strukturës që do të luftojë korrupsionin në nivele të larta.

Postuar: 19/04/2019 - 23:16

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri.

Postuar: 19/04/2019 - 23:10

Ministri Sandër Lleshaj shpjegoi pse informacioni i parë se personi i vrarë pas grabitjes në ae

Postuar: 19/04/2019 - 22:57

Policia e Greqisë ka lëshuar dy urdhër-arreste dhe ata janë në drejtim të dy avokatëve të njohu

Postuar: 19/04/2019 - 21:08

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme gjatë protestës së banorëve të unazës së re.

Postuar: 19/04/2019 - 20:39

Një automjet ka shpërthyer në flakë, për arsye ende të pazbardhura, në rrugën që të çon për në

Postuar: 19/04/2019 - 20:16

Si çdo mbrëmje banorët e Astirit kanë bllokuar rrugën duke protestuar për të mbrojtur banesat e t