BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Aktualitet

Deputeti Murrizi plas “bombën” në emision: Doja të vrisja Rexhep Mejdanin, me Fatos Nanon na ndante plumbi...

Deputeti Murrizi plas “bombën” në emision: Doja të

Deputeti Myslim Murrizi tha sot në “Open” se ka dashur të vrasë me të vërtetë dhe jo në kuptim të figurshëm Rexhep Mejdanin, presidentin e Shqipërisë 1997-2002.
“Me Fatos Nanon na ndante plumbi”, u shpreh Murrizi, dhe arsyeja ishte Azem Hajdari.

Ai tha se ata (eksponentë të PD asokohe) gënjyen duke thënë se Fatos Nano, Fatos Klosi dhe Rexhep Mejdani, kanë gisht në vrasjen e Azem Hajdarit.

Murrizi: Kam dashur ta vras Rexhep Mejdanin. Hë ç’a më shikoni kështu. Po re po kam dashur ta vras me tër mend. Se të gjithë e shihnin si vrasësin e Azem Hajdarit. Me Fatos Nanon na ndante lumbi. Hipokritët e politikës kanë akuzuar me pa të drejtë personat e pafajshëm për vrasjen e Azem Hajdarit.