BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

Deputeti i njohur zbulon 'pazaret' e fshehta të kryeministrit me Vuçiçin: Rama po i u del në mbrojtje serbëve, drafti nuk është për interesat e Kosovës

Deputeti i njohur zbulon 'pazaret' e fshehta të kryeministrit me

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Armend Muja ka komentuar draftin propozimin e kryeministrit Edi Rama për asociacioni në Kosovë.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se Kosova nuk ka pse të shqetësohet ndërsa shtoi se drafti i Ramës nuk ka asnjë vlerë juridike.

“Nuk ka asgjë të mirë për Kosovën aty dhe as për shqiptarët. Për raportet mes tyre duhet të flasin ata. Nuk është për interesat e Kosovës dhe as nuk lidhet personalisht me Kurtin sa lidhet me ekstazionin apo promovimin e ideve serbe në Kosovë. Kur u bë propozimi për rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Bosnje-Hercegovinë, Rama ishte kundër.

Kur krejt bota demokratike po i bënte presion Serbisë për vendosje të sanksioneve, ndërkohë Rama i bënte mbrojtje. Kosova do i mbijetoj dhe këtij presioni. Ne jemi duke u ballafaquar me një propozim nga Serbia për federalizim të Kosovës. Me vetëdije ose pa-vetdije Rama duke mos njohur kontekstin me të cilën operojmë , duke mos njohur motivet e qarta të Serbisë, duke tej shpresuar orientimin pro-perëndimor të Serbisë, ka tendenca që të marrë protagonizëm për çështje që nuk i takojnë dhe nuk i dinë”-tha ai.