Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

Detaje të forta nga vrasja në Elbasan/ Viktima e atentatit Bujar Çela ishte taksist, si e ekzekutuan me 4 plumba teksa futej në lokal për kafenë e mëngjesit (Pamjet nga vendi i ngjarjes)

Detaje të forta nga vrasja në Elbasan/ Viktima e atentatit Bujar

Bujar Çela, vëllai i një prej grabitësve të Rinasit, Talo Çelës, është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në rrethrrotullimin e Bradasheshit, në Elbasan.

Pas ngjarjes, Forcat Speciale RENEA e FNSH nga Tirana, të cilat kanë nisur krehjen e zonën, nga kërkimet, në fshatin Murrash është gjetur pak më parë një mjet tip Renault me targa AA 876 DC, tërësisht i djegur.

Dyshohet se automjeti i djegur është përdorur në vrasjen e kryer në orën 05.45 të mëngjesit të sotëm. Bujar Çela punonte si taksistë pa licencë, ndërsa sot është ekzekutuar teksa ishte duke u futur në ambientet e një lokali.

Çela shkonte çdo mëngjes herët te lokali, ku u ekzekutua, që rrinte i hapur 24 orë, dhe priste pasagjerët që vinin nga autobusët e Greqisë. 

Dyshohet se ndaj tij është qëlluar 4 herë me armë, si për t’u siguruar që ai të mbetej i vdekur në vend.

Detaje të forta nga vrasja në Elbasan/ Viktima e atentatit Bujar

Detaje të forta nga vrasja në Elbasan/ Viktima e atentatit Bujar