Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detaje të reja/ Kush është gruaja që u vra sot nga punonjësi i Gardës së Republikës dhe si njihej çifti nga të tjetër (EMRI)

Postuar: 12/02/2019 - 08:46

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Tiranën, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se punonjësi i Gardës, Alket Arapaj, 44 vjeç ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten e tij, Ervilma Seferaj 36-vjeçe.

Ngjarja ka ndodhur në banësen e tyre në Allias, rreth orës 06:00 të mëngjesit, ndërsa autori është vënë menjëherë në pranga.

Alket Arapaj kishte 21 vite që punonte në Gardë, dhe mbante gradën Kapiten.

Gjithashtu mësohet se ai njihej si person me sjellje të mirë dhe predikues i fesë.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet që e kanë shtyrë 44-vjecarin të vrarë bashkëshorten e tij me armën e shërbimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 14:27

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar protestën e opozitës së bashkuar në Tiranë. Media me rëndësi europiane dhe globale kanë shkruar për këtë protestë të tilla si “Reuters”, “Euro News” etj.

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë

Postuar: 16/02/2019 - 13:45

Ndërsa tymi dhe flakët kanë pushtuar zonën e Kryeministrisë, ky protestues duket se është i vetmi

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qyt