Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Aktualitet

Detaje të reja nga tragjedia në Bulqizë, ngjarja merr tjetër rrjedhë, mjeku jep version ndryshe për vdekjen e nënës me dy fëmijët: Dyshohet për...

Detaje të reja nga tragjedia në Bulqizë, ngjarja merr tjetër

Një ngjarje e rëndë u shënua ditën e sotme në një fshat të Bulqizës, ku humbi jetën nëna bashkë me dy fëmijët, ndërsa i treti ndodhet në gjendje të rëndë. 

Janë zbardhur detaje të reja, pasi fillimisht u raportua si asfiskim për shkak të bombolës së gazit, tashmë dyshohet që shkaktar për këtë të jetë helmimi nga ushqimi.

Mjeku i zonës ka deklaruar se bombola e gazit ka qenë jashtë dhomës, ku u gjetën të pajetë nëna me dy fëmijët, si dhe dritaret e saj kanë qenë të hapura.

“Bombola e gazit ka qenë jashtë dhomës. Dyshohet helmim nga ushqimi, pritet ekspertiza mjeko-ligjore”, ka thënë mjeku i zonës.

Më të lexuarat