Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detajet e plota/ Heroina në Durrës me destinacion Italinë, zbardhet si u modifikua makina dhe dëshmia e Sylejmanit

Postuar: 17/09/2019 - 13:43

Zbardhen detaje të reja nga kapja e 11 kg heroinë në Durrës. Gazetarja raportoi për “BalkanWeb” duke iu referuar burimeve nga policia se droga dyshohet se kishte destinacion final Italinë.

Mësohet se mjeti tip “Opel” në të cilin u gjend droga dyshohet të jetë modifikuar në Kosovë ku i është krijuar një hapësirë e posaçme. Një pjesë e heroinës ishte futur tek kjo hapësirë dhe pjesa tjetër brenda gomës rezervë.

 

I arrestuari, shtetasi kosovar rezident në Zvicër, Agim Sylejmani kishte udhëtuar me këtë mjet nga Kosova drejt Durrësit ditën e djeshme.

Pas zbulimit të drogës nga policia kufitare u bë arrestimi në flagrance i tij. Sylejmani ka mohuar të ketë lidhje me këtë ngarkesë dhe nuk ka dhënë sqarime për uniformat blu.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 09:55

U shkarkua për posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres bën veprimin e papritur që në mëngjes me postimin e Ramës (FOTO)

Postuar: 23/10/2019 - 09:20

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme, kur një punëtor u rrëzua nga lartësia në një objekt

Postuar: 23/10/2019 - 09:07

Një i ri është proceduar penalisht nga policia, pasi pas një kontrolli të befasishëm në maninë iu

Postuar: 23/10/2019 - 08:42

Nga 22 kandidatë KLGJ konfirmoi 8, duke lënë jashtë edhe Theodhori Sollakun i cili nuk do të vazh

Postuar: 23/10/2019 - 08:17

Është arrestuar një 20 vjeçar shqiptar nga karabinierët italianë në Ostuni pasi tentoi të vriste

Postuar: 23/10/2019 - 07:47

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se në ditën e sotme (e mërkur

Postuar: 23/10/2019 - 07:41

Gjykata e Shkodrës ka dhënë vendimin duke i shpallur të pafajshëm ish-trajnerin e kombëtares së f