Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detajet/ Emiljano Shullazi po jep "llogari" në Policinë e Tiranës, 15 persona e ruajnë jashtë

Detajet/ Emiljano Shullazi po jep "llogari" në Policinë e Tiranës, 15 persona e ruajnë jashtë

Postuar: 16/04/2016 - 22:25

Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës dhe tre oficerë të policisë. Ai është shoqëruar, por nuk është arrestuar, saktëson gazetari i abcnews.
 
Sakaq mësohet se 15 persona, shokë të tij janë jashtë ambienteve të drejtorisë në pritje të daljes së Shullazit. Ai është shoqëruar pas akuzave të Berishës se ka kërcënuar kandidatët për rektorë të UT, Dhori Kule dhe Mynyr Koni.
 
Përballë tyre në këtë garë është edhe dekania aktuale e Gjuhëve të Huaja, Klodi Dibra. Mendohet se ndaj tij është bërë kallëzim nga Dhori Kule në polici, por kjo sipas burimeve, pasi policia nuk thotë asgjë në rrugë zyrtare.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje