Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detajet/ Zjarr në një apartament në Tiranë, një i vdekur. Evakuohen banorët

Postuar: 25/09/2018 - 08:32

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë, ku një apartament është përfshirë nga zjarri e për pasojë një person ka humbur jetën.

Ndërkaq, me t’u njoftuar policia e zjarrfikësja kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku dhe kanë bërë evakuimin e banorëve. Në këtë apartament ndodhej dhe një invalid 60-vjeçar, ku nga kërkimet e kryera nga  shërbimet e policisë dhe zjarrfikësve është gjetur pa shenja jete.

Policia u ka dhënë ndihmë dy personave të këtij pallati, pasi ishin asfiksuar nga tymi.

Njoftimi i policisë

Më datë 25.09.2018, rreth orës 04:40, në rrugën “Ramazan Demneri”, në një apartament në katin e tretë ka rënë zjarr.

Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Policia ka bërë evakuimin e menjëhershëm të banorëve, ku dy prej tyre u është dhënë ndihmë mjekësore pasi ishin asfiksuar nga tymi.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Nga zjarri i rënë si pasojë e asfiksisë dhe djegies ka ndërruar jetë shtetasi L. C., rreth 60 vjeç i cili jetonte i vetëm në banesën ku ra zjarri.

Paraprakisht rënia e zjarrit dyshohet nga shkaqe aksidentale.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 16:35

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga mega-operacioni që goditi anëtarët e 4 bandave kriminale e çoi në pranga 27 persona.

Postuar: 22/10/2018 - 16:17

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë për 5 të arrestuarit pas

Postuar: 22/10/2018 - 16:05

Është dorëhequr nga detyra drejtori i Patentave, Arben Isaraj. Dorëheqja i është dorëzu

Postuar: 22/10/2018 - 15:32

Aksionet dhe arrestimet e ditëve të fundit kanë marrë vëmendje të madhe mediatike, jo vetëm në Sh

Postuar: 22/10/2018 - 15:16

 Një makinë me targa greke ka dalë nga rruga dhe për pasojë drejtuesi i saj është plagosur r

Postuar: 22/10/2018 - 14:50

Ajo është 56 vjeçe por duket si 70, e këtë pamje ia kanë shkaktuar vuajtjes por sidomos humbja e

Postuar: 22/10/2018 - 14:39

Del video e megaoperacionit nga Hasi në Sarandë  që çoi në arrestimin e 27 personave.