Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dha dorëheqjen pas kandidimit për kryebashkiake, kush komandohet drejtor i ri i Tatimeve (Emri dhe postet që ka mbajtur)

Postuar: 16/05/2019 - 15:27

Ilir Sinani është komanduar në krye Tatimeve në Durrës. Sinani zëvendëson në këtë post Valbona Sakon, e cila ka dhënë dorëheqjen pas kandidimit për kryebashkiake të qytetit bregdetar.

Sinani raportohet se ka mbajtur poste drejtuese në të njëjtin institucion, duke qenë vartës i Sakos.

Kjo e fundit morri mbështetjen e kryeministrit Edi Rama dhe strukturave drejtuese të PS-së për të kandiduar në zgjedhjet e 30 qershorit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 12:50

Një aksident i rënda ka ndodhur në Qafë Thanë, ku dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.

Postuar: 25/08/2019 - 12:37

Policia ka arrestuar një 24-vjeçar në Theth, pasi ka qëlluar në ajër me armë.

Postuar: 25/08/2019 - 12:01

Edhe përgjatë javës në doganën e Kapshticës dhe të Qafë - Thanës ka pasur një fluks të lartë hyrj

Postuar: 25/08/2019 - 11:40

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për 3 të arrestuarit për

Postuar: 25/08/2019 - 11:25

Mësohet se shkak për shpërthimin që ndodhi mbrëmë në Shënkoll në një pikë karburanti në autostrad

Postuar: 25/08/2019 - 11:11

Digjet rrjeti i furnizimit me energji në fshatin ShënPjetër.

Postuar: 25/08/2019 - 11:02

Një shprehje thotë “Gusht e gunë”, por këtë herë nuk është rasti.