Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Dhanë dorëheqjen se nuk e dinin si do shkonte kjo histori", Artan Hoxha tregon se çfarë fshihet pas vetingut në polici

Postuar: 12/09/2019 - 18:45

Për gazetarin Artan Hoxha, vetting-u në radhët e Policisë së Shtetit është ndryshuar gjatë rrugës.

Hoxha tha se ky proces nuk është finalizuar ashtu siç u tha në fillim.

Hoxha tha:

“Ideja ishte që të kalonte e gjithë trupa e Policisë së Shtetit. Madje aq i madh ishte efekti fillimisht sa një pjesë e tyre dhanë dorëheqjen vetë. Sot ata janë bërë pishman që dhanë dorëheqjen sepse nuk e dinin se si do të shkonte kjo histori, por besuan se do të ishte e fortë. Për shumë arsye kjo u ndryshua gjatë rrugës. Megjithatë, për mua ishte e mjaftueshme që kontrolli apo vetting-u të bëhej në rang drejtuesish dhe jo inspektorët e thjeshtë. Nuk u finalizua ashtu siç u tha në fillim. Nga një vetting i 12 mijë efektivëve përfundoi në vetting të trupës drejtuese të policisë”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite burg konvertuar në 3 vite e 4 muaj

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia

Postuar: 19/09/2019 - 23:30

Saimir Tahiri u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Ta

Postuar: 19/09/2019 - 22:57

Edhe pse u përpoq ta kalonte me batuta, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se i duhej k

Postuar: 19/09/2019 - 22:04

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld Çela  është dënuar nga gjykata e Krimeve të Rënda