BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x

Aktualitet

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me dhunën ndaj kreut të PD-së Sali Berisha ditën e sotme.

Ajo ka thënë se nuk është konfirmuar nëse agresori Gerti Shehu ka pasur një dorezë hekuri apo një tjetër hekur në dorë në momentin që ka goditur ish-kryeministrin.

Sipas saj Shehu ka precedentë të mëparshëm penalë për plagosje në gushtin e këtij viti dhe për posedim të lëndëve narkotike kanabis në të kaluarën, ndërsa shtoi se nuk rezulton që ai të jetë një agjent i policisë kriminale.

Sakaq, ajo bëri me dije se agresori Shehu ndodhet në spitalin e traumës në kryeqytet nën kujdesin e mjekëve dhe se ende nuk i është marrë dëshmia mbi ngjarjen e sotme.

“Nuk ka konfirmim nëse Shehu ka pasur një hekur apo dorezë në momentin që ka goditur Berishën. Berisha më pas është ngritur në podium ndërsa agresori u dërgua në spitalin e Traumës ku ndodhet edhe momentalisht nën mbikëqyrjen e mjekëve dhe nuk ka dhënë ende një shpjegim mbi ngjarjen. Prokuroria ende nuk ka nisur një hetim të imtësishëm për agresorin, i cili raportohet se ka precedentë të mëparshëm për plagosje në gusht të këtij viti dhe për posedim të lëndëve narkotike kanabis.

Faktet janë se Shehu nuk rezulton të jetë agjent i policisë kriminale sipas të dhënave të marra nga News24. Nga familjarët e tij është dorëzuar një diagnozë ku ai vuan nga çregullime psikotike. Shehu është edhe agresor por edhe i dëmtuar pasi u dhunua pasi goditi Berishën. Duhet theksuar se policia ka këqyrur të gjitha regjistrat në poliklinikat që ai ishte regjistruar për të parë nëse ka marrë mjekimet për çrregullimet që pretendohet se ka. Nuk rezulton se ai është polic i policisë së shtetit”, tha ajo.