Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dhuna ndaj mjekut në QSUT, kolegu tregon detajet si u godit nga pacienti: Erdhi dhe kërkonte...

Postuar: 12/02/2019 - 19:35

 Një ditë më parë u denoncua dhe një rast dhunë kundrejt një mjeku infeksionist në QSUT dhe kolegu i tij Tritan Kalo nga KAFEIN sqaron se incidenti ishte totalisht për shkaqe banale.
 
“Një individ ka ardhur sepse donte të bënte vaksinën. Vjen në mes të 25 të sëmurëve dhe i kërkon mjekut të lërë të tjetër e të merret me të. Mjeku i thotë që të mbarojë me të sëmurët problematikë. Po ai nuk duroi dhe kjo përfundoi në dhunë ndaj një mjeku të mirëkomunikueshëm,” sqaroi mjeku Kalo.
 
Në kushtet kur mjekët ndjehen totalisht të pambrojtur mjeku Kalo sugjeron që në spitale të mos qëndrojnë roje private, që nuk kanë as shkollimin e duhur dhe janë në moshë të thyer, por të kthehet policia e shtetit.
 
“Në 1992 QSUT-së ju dha statusi qendër e veçantë. Kishte një postë policore me policë të rendit. Pas 1997 e morën në dorë shërbimet private me pensionistë. T'i rikthet qendrës spitalore statusi i rëndësisë të veçantë,” tha infeksionisti për KafeIN.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 15:00

Prezenca e OSBE-së në Tiranë i bëjnë thirrje opozitës dhe protestuesve të vetëpërmbahen për nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private.

Postuar: 16/02/2019 - 14:46

Trupat diplomatike të vendosura në Shqipëri, kanë reaguar thuajse njëzëri pas dhunës që u shpërfa

Postuar: 16/02/2019 - 14:27

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar protestën e opozitës së bashkuar në Tiranë.

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë