Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dhuna në protestën e opozitës/ Burg për 4 protestues, 10 persona vetëm detyrim paraqitje (EMRAT)

Postuar: 19/03/2019 - 16:40

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë ka lënë në burg 4 nga 17 të arrestuarit për protestën e dhunshme ditën e shtunë në datë 16 mars para parlamentit. Në burg janë lënë; Aldi Spaho, Gazmir Bekshiu, Ermir Bruka dhe Pal Daija.

Ndërsa Edison Tahiri, Klajdi Poci, Denaldo Buzi, Eduard Buzi, Elidjan Buzi, Florian Zeneli, Jeton Spahiu, Ali Bruci, Kevin Kastrati dhe Flamur Rrahja u lanë me detyrim paraqitje.

Ndërkohë vijojnë të jenë në kërkim 7 persona, pjesëmarrës në protestë.Një ditë pas protestës së 16 marsit policia  procedoi 33 persona për dhunën e ushtruar në protestën para parlamentit të Shqipërisë, mes të cilëve edhe Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili ka qenë dhe organizatori i protestës. 
 
Në protestën e opozitës të së shtunës, përpara Parlamentit pati përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve. Nga radhët e policisë pati 3 efektivë të lënduar, si dhe disa protestues.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:31

Shqiptari humb jetën në krye të detyrës. Një 51 vjeçar shqiptar është vrarë barbarisht gjatë punës si roje nate në një kompani greke në Athinë.

Postuar: 17/06/2019 - 11:31

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë, i shtetasit sh

Postuar: 17/06/2019 - 11:24

Gjykata ka dhënë masën arrest me burg për të arrestuarin Florenc Çapja.

Postuar: 17/06/2019 - 10:53

Dy të moshuar kanë rënë pre e grabitjes në Pukë.

Postuar: 17/06/2019 - 10:47

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 17/06/2019 - 10:40

Sot përfundoi afati ligjor për verifikimin e plotësimit të kushteve nga kandidatet për Prokuror t

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax News, ku