BREAKING NEWS

‘Kërcet’ arma në Vlorë, dy persona të plagosur, njëri niset me urgjencë në spital, kurse tjetri…

‘Kërcet’ arma në Vlorë, dy persona të plagosur,
x

Aktualitet

Dhuroi 1 milion euro për banesa pas tërmetit,  familja Pacolli reagon pas sulmeve: Jemi në kontakt me autoritetet shqiptare për...

Dhuroi 1 milion euro për banesa pas tërmetit,  familja Pacolli

Pasi i dhuroi 1 milion euro Shqipërisë dhe premtoi projektin e banesave në Thumanë si dhe ndërtimin e një pallati me 45 banesa në Krujë, familja e Behgjet Pacollit ka reaguar për projektet dhe arsyet pse ato ende nuk kanë filluar.

Një zëdhënës i familjes Pacolli bën të ditur për ‘BW’ se Behgjet Pacolli është interesuar vazhdimisht tek autoritetet më të larta shqiptare, dhe ato e kanë sqaruar se është më mirë që të punohet me një kornizë të vetme të planifikimit urban sesa me projekte specifike.

Nisur dhe nga sulmet në adresë të familjes, zyrtarisht nga familja Pacolli thuhet se Behgjet Pacolli ka kërkuar vazhdimisht fillimin e punimeve dhe ende është në pritje që të marrë dritën jeshile nga autoritetet shqiptare.

Familja Pacolli është e përgatitur, nga projekti deri tek porosia e materialeve për të përfunduar këtë dhurim që do i shërbejë dhjetra familjeve të cilat kanë ngelur pastrehë nga tërmeti i 26 nëntorit.